17TH Oversized pulley wheel System manufacturers and suppliers | Kactus

17TH Oversized pulley wheel System

Краток опис:

High Quality Stylish Design 17T All Set Carbon Fiber Derailleur Pulley Product description *Suitable for SHIMANO DA9100 DA9150 R8000 R8050 transmission *12/17T super large size guide wheel set system *Saves 45% chain friction resistance compared to 11T guide wheels *Ceramic bearing version saves more than 2.2 watts of average power compared to the original transmission system *Full carbon fiber cage *Full 7075 aluminum alloy CNC cutting lightweight guide wheel and TC4 titanium alloy spindle...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Висококвалитетен Стилски дизајн 17T сите во собата карбонски влакна derailleur Макара

  1.2_ 副本

  Опис на производот

  * Погоден за пренос Shimano DA9100 DA9150 R8000 R8050

  * 12 / 17T супер голем водич големина сет тркала систем

  * Заштедува 45% отпорност на триење синџир во споредба со 11T водич тркала

  * Керамички лого верзија заштедува повеќе од 2,2 вати на просечна моќ во однос на оригиналниот систем за пренос

  * Кафез целосни јаглеродни влакна

  * Целосна 7075 алуминиумски ЦПУ сечење лесен водич тркала и TC4 титанска легура вретено

  *Color: Anode red, enamel, blue, gold, green

  * Керамички лого верзија    Ceramic Bead Bearing Version NSK Steel Bearing Version

  * Тежина: 17TH: 55g

  * Керамички лого верзија е 1,2 грама полесни од челик лого верзија

   

  Kactus TECH concentric swing cage system adopts single aluminum alloy bolt fasten solution. It is lighter and easier for end-users. Titanium alloy shaft fastened to the aluminum alloy base, evenly distributing the force to the entire carbon fiber plate. shifting speed increased by 20%-26%.

   

  Зошто го замени derailleur макара тркала

  Прво, порозна граница пролетта позиција може да се приспособат врати тензија во голема мера, подобрување на слабоста на оригиналниот слаби водат, и да се направи за нагоре и надолу тензија синџир помеѓу водич тркала и cogs многу посоодветно.

  Второ, бројот на забите на контакт заб број или контрола помеѓу синџирот и cogs на задни derailleur 17T е повеќе време на менување на брзините, тоа само би сакал да изклинвам средината и двете страни на некои стапчиња, поголем рачката за контрола, посилна контрола моќ.

  И на крај, по редизајн крива ротација кафезот, растојанието помеѓу горниот водич тркала и на cogs е подобрена.

   

  инсталација чекори

  11aa (1)

  1. Прво, најдете ја завртката на тркалото макара кафез во задниот дел на задниот derailleur.

  11aa (2)

  2. Извадете го шрафот со Т10 шрафцигер.

  11aa (3)

  3. Извадете го шрафот.

  11aa (4)

  4. Извадете ја и намачкајте ја завртката и пролет пред собранието новиот 12-17T јаглерод кафез.

  11aa (5)

  5. Ние укажуваат на тоа поправи пролетта во оваа дупка

  11aa (10)

  6. Маст оската на титаниум пред да се соберат нови кафез.

  11aa (6)

  7.Push пролетта во дупка.

  11aa (7)

  8. Стрелките на часовникот се ротираат на кафез и да им помогнам во задниот derailleur. Им помогнам на сите кога ќе бидете сигурни дека ставот,-oning пост во право позиција.

  11aa (8)

  9. Турнете го назад на завртката во дупката и да ја поправите со T10 screwdrive.

  11aa (9)

   

  10. finsh.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !