17TH Oversized pulley wheel System manufacturers and suppliers | Kactus

17TH Oversized pulley wheel System

Përshkrim i shkurtër:

High Quality Stylish Design 17T All Set Carbon Fiber Derailleur Pulley Product description *Suitable for SHIMANO DA9100 DA9150 R8000 R8050 transmission *12/17T super large size guide wheel set system *Saves 45% chain friction resistance compared to 11T guide wheels *Ceramic bearing version saves more than 2.2 watts of average power compared to the original transmission system *Full carbon fiber cage *Full 7075 aluminum alloy CNC cutting lightweight guide wheel and TC4 titanium alloy spindle...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  High Quality Stylish Dizajn 17T All Set Carbon Fiber Derailleur rrotull

  1.2_ 副本

  Përshkrim i produktit

  * Të përshtatshme për transmetimin SHIMANO DA9100 DA9150 R8000 R8050

  * 12 / 17T super të madh udhëzues madhësia e sistemit të vendosur timon

  * Ruan 45% zinxhir fërkimit rezistenca krahasuar 11T rrotave orientuese

  * Version qeramike duke kursen më shumë se 2.2 watts e pushtetit mesatare në krahasim me sistemin origjinal të transmisionit

  * I plotë karbon fiber kafaz

  * I plotë 7075 aliazh alumini prerja CNC udhëzues i lehtë rrota dhe TC4 titan aliazh gisht

  *Color: Anode red, enamel, blue, gold, green

  * Version qeramike duke    Ceramic Bead Bearing Version NSK Steel Bearing Version

  * Pesha: 17: 55g

  * Versioni i qeramike duke mbajtur është 1.2 gram të lehta se versioni Duke Steel

   

  Kactus TECH concentric swing cage system adopts single aluminum alloy bolt fasten solution. It is lighter and easier for end-users. Titanium alloy shaft fastened to the aluminum alloy base, evenly distributing the force to the entire carbon fiber plate. shifting speed increased by 20%-26%.

   

  Pse zëvendësojë Derailleur timon rrotull

  Së pari, poroz kufiri pozita pranverë mund të rregullojë përsëri tensionin në masë të madhe, për të përmirësuar dobësinë e shtrirje origjinale të dobët, dhe të bëjë deri poshtë tensionit te zinxhirit mes timon udhëzues dhe cogs shumë më tepër në mënyrë adekuate.

  Së dyti, numri i dhëmbëve kontakti apo kontrolluar numrin dhëmb në mes të zinxhirit dhe cogs e 17T pasme Derailleur është më e gjatë gear zhvendosur, ajo ashtu si në majë të mesme dhe të dy anët e disa shkopinj, të mëdha e kontrollit levë, më të fortë fuqinë e kontrollit.

  Së fundi, pas redesign kurbë rotacionit kafaz-së, distanca në mes timon sipërme të drejtojë dhe cogs është përmirësuar.

   

  hapat e instalimit

  11aa (1)

  1. Së pari, të gjejnë vidhos e kafaz rrotull rrota në pjesën e prapme të Derailleur pasme.

  11aa (2)

  2. Hiq vidhos me T10 kaçavidë.

  11aa (3)

  3. Tërhiqe nga vidë.

  11aa (4)

  4. Hiqni dhe yndyrat vidhos dhe pranverë para Kuvendit të ri kafaz të 12-17T karbonit.

  11aa (5)

  5. Ne sugjerojmë të rregulluar pranverë në këtë vrimë

  11aa (10)

  6. yndyrat titan bosht para mblidhen kafaz të ri.

  11aa (6)

  7.Push pranverë në vrimë.

  11aa (7)

  8. Clockwise rrotullohen kafaz dhe të shtyjë në Derailleur pasme. Push të gjitha kur të sigurt postin positi-oning djathtë në pozicion.

  11aa (8)

  9. Push kthyer vidhos në vrimë dhe të rregulluar me T10 screwdrive.

  11aa (9)

   

  10. finsh.


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !